Ledragomma PendyBall, gymnastický míč s kyvadlem

 
  • 1 z 4
 
PendyBall obsahuje uvnitř klasického gymnastického míče kyvadlo (2 kg nebo 4 kg) připevněné nýtkem k tomuto míči. PendyBall přináší důležité inovace v rehabilitaci svalů trupu, zejména pokud jde o výkon svalové koordinace.
Cena 2 280,99 Kč bez DPH
2 760 Kč
Značka Ledragomma
Kategorie Gymnastické míče
Zvolte variantu
Kód produktu LED-PENBAL-4-75-MOD Barva: Modrá
Průměr: 75 cm
Hmotnost: 4 kg
Vyprodáno 2 760 Kč
2 280,99 Kč bez DPH
   
 

Byla patentována nová cvičební pomůcka, PendyBall by Ledragomma original “pezzi”®, který obsahuje uvnitř klasického gymnastického míče kyvadlo (2 kg nebo 4 kg) připevněné nýtkem k tomuto míči. PendyBall by Ledragomma original “pezzi”® přináší důležité inovace v rehabilitaci svalů trupu, zejména pokud jde o výkon svalové koordinace.

Trénink- cvičeni s PendyBall by Ledragomma original “pezzi”®, který umožňuje kontrolovaný pohyb otáčení pánve, je inovační pracovní metoda pro trénink nervo-svalových svalů trupu : ve skutečnosti tyto svaly vytváří odstředivou sílu uvnitř míče, prostřednictvím koordinovaných pohybů, během cvičení. Kromě toho, aktivním blokováním otáčení kyvadla se posílí zapojení stejných svalů izometrickým a excentrickým způsobem, zvlášť důležitým při prevenci.
Vědci z University v Udine zkoumali účinky PendyBall by Ledragomma original “pezzi”® míče s údaji o aktivaci třech základních svalů trupu: přímý břišní sval, zevní šikmý sval břišní a napřimovací svaly páteře.

Elektromyografická analýza ukázala, že zevní šikmý sval břišní, který se součinně stahuje s jedním z nejdůležitějších stabilizačních svalů trupu, příčním břišním svalem, je aktivní při většině výkonů těchto cvičení. To je nesmírně důležité, protože umožní také starším / slabým osobám nebo v době rekonvalescence po zranění měnit aktivační intenzitu těchto svalů, například volbou hmotnosti kyvadla a silou kroužení, s vědomím, že jsou trénovány tyto důležité svaly.

Přesněji řečeno, bylo ukázáno, že řízení krouživého pohybu pánve se skládá ze dvou hlavních částí : posiluje zevní šikmé svaly a příčné břišní svaly a střídavě aktivuje napřimovací svaly páteře, které ve většině případů tudíž stanoví rytmus pohybu. Důkaz, že koordinované řízení kroužení pánve páteře je řízeno především napřimovacím svalem páteře zdůrazňuje další velmi důležitou hodnotu těchto druhů cvičení v rámci nervo-svalové převýchovy při bolesti zad.

Krouživý pohyb pánve, který se provádí především ve vodorovné poloze, obsahuje také částečně boční naklonění páteře, tudíž definuje trojrozměrný pohyb. Toto gesto tak složité při vykonání je zároveň tak užitečné, protože zapojuje velké množství svalů při synergické práci a protože zahrnuje prospěšný pohyb bederní páteře. Kroužení pánve představuje jeden z nejkompletnějších pohybů v této souvislosti, protože, pokud se provádí správně, způsobuje malé pohyby části bederní páteře, které působí bezpečně na oblasti, která je velmi často zdrojem bolesti, což vede k většímu přínosu krve, kyslíku a dalších důležitých látek k odstranění začarovaného kruhu, který způsobuje bolest.

PendyBall by Ledragomma original “pezzi”® je ideální pomůcka k provádění koordinované a řízené rotaci pohybů pánve, protože v něm pohybující se kyvadlo dá okamžitou zpětnou vazbu na kvalitu pohybu. Tudiž, od první chvíle, kdy sedíte na míči a začnete otáčet pánví, se zaměří hlavně na kvalitu pohybu kyvadla ", dotýká se stěny míče?", "pohybuje se kruhově a plynule ? anebo chaotickým způsobem? ". Na základě těchto okamžitých zjištění je možné změnit koordinaci pohybů, zlepšováním stále více, při zachování vysoké úrovně pozornosti a motivace při cvičení. Navíc, ve srovnání s běžnými gymnastickými míči, je podněcována důležitým způsobem vlastní část vnímání, t.j. schopnost těla vnímat ve vztahu k prostoru a mezi různými částmi těla.

Je k dispozici se závěsnou částí o 2 či 4 kg, ve dvou zářivých barvách – růžové a průhledné modré - a šesti různých velikostech: Ø 55, 60, 65, 70, 75 a 80 cm.VE SPOLUPRÁCI S :

Dr. Enrico Rejc (Katedra biologických a lékařských věd University of Udine)
Dr. Lucio Marrone (Sportovní věda, University of Udine, expert v oblasti ergonomického držení těla-Sophia Sport.H. College)
Prof. Guglielmo Antonutto (Katedra biologických a lékařských věd University of Udine)

Ukázka cvičení


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.